ÅIF jenter 16 fikk Raumastatuetten 2019

Markerte Rauma med å vinne Norway Cup - hedret lørdag.

ÅIF jenter 16.   Foto: Henrik Aasbø

Sport

ÅIFs jenter 16 fikk lørdag tildelt Raumastatuetten for sin innsats i Norway Cup. Laget gikk helt til topps i verdens største fotballturnering.


Raumastatuettvinnere lurt trill rundt 

Trodde de skulle støtte treneren på et foredrag.

Prisen ble delt ut under Romsdalsmartnan.

Tora Skiri tildelt Raumastatuetten

En stolt og glad Tora Skiri (15) fra Eidsbygda og Rauma Skyttarlag ble tildelt Raumastatuetten 2018 under Romsdalsmartnan lørdag ettermiddag.

I fjor var det skytteren Tora Skiri som fikk Raumastatuetten.

Tidligere vinnere av Raumastatuetten:

• 1973 Bjørn Egil Brøste, Øverdalen IL, Merete Morstøl Isfjorden IL.

• 1974 Kjell Sørli, Måndalen IL, Siw Talberg Vågstranda IL.

• 1975 Kurt Bredeli Isfjorden IL, Ann Kristin Hovde, Måndalen IL.

• 1976 Tore Nyløkken, Åndalenes IF, Heidi Westrum, Åndalenes IF.

• 1977 Joleik Svanemyr Haugen, Isfjorden IL, Sigri Jorunn Spjelkavik Åndalsnes IF.

• 1978 Ståle Stavem isfjorden IL, Tina Johannessen, Åndalsnes IF.

• 1979 Per Atle Lie, Åndalsnes IF, Kjerstin Grøtta Isfjorden IL.

• 1980 John Helge Venge, Isfjorden IL, Anniken Fostervoll, Åndalsnes IF.

• 1981 Tor Arne Simonsen Åndalsnes IF, Heidi Larsson, Åndalsnes IF.

• 1982 Dag Staurset Åndalsnes IF, Mariell Fostervoll, Åndalsnes IF.

• 1983 Odd Egil Fredriksen, Isfjorden IL, Linn Remmem, Åndalsnes IF.

• 1984 Svein Erik Krohn, Åndalsnes IF, Gunn Berit Hatlen, Isfjorden IL.

• 1985 Roger Moen, Måndalen IL, Bente Mittet, Mittetdalen Skyttarlag.

• 1986 Frank Jonassen, Isfjorden IL, Nina Ellingseter, Isfjorden IL.

• 1987 Per Magne Misund, Måndalen IL, Kristin Lien, Vågstranda IL.

• 1988: Magne Hoem, Isfjorden IL, Hanne Waksvik, Vågstranda IL.

• 1989: Stian Pedersen, Vågstranda IL, Trude Wenaas, Måndalen IL.

• 1990: Håvard Bjerkeli, Isfjorden IL, Eva Kristin Holm Berget, Åndalsnes IF.

• 1991: Kenneth Bøe, Måndalen IL, Heidi Bjerke, Vågstranda IL.

• 1992: Øyvind Gjerde, Åndalsnes IF, Irene Kristiansen, Rauma karateklubb.

• 1993: Sigurd Brevik Isfjorden og Ånd. Skyttarlag Skyting.

• 1994: Amund Skiri, Åndalsnes IF Fotball.

• 1995: Lene Straume, Vågstranda IL.

• 1996: Barbro Hatlevik, Vågstranda IL, Klas Vangen, Åndalsnes IF.

• 1997: Ingen.

• 1998: David Andersen, Isfjorden IL, Gunnhild Digernes, Åndalsnes IF.

• 1999: Ingen.

• 2000: Espen Vangen, Åndalsnes IF, Inga Berit Svestad, Åndalsnes IF.

• 2001: Børge Bjerkeli, Isfjorden IL, Katrine Høybakk Isfjorden og Åndalsnes Skyttarlag.

• 2002: Sindre Bårdsnes Sæther, Romsdal Tindegruppe, Tove Beate Dahle, Isfjorden IL.

• 2003: Karoline Bjerkeli Grøvdal, Isfjorden IL, Marius Moen, Måndalen IL.

• 2004: Ingen utdeling.

• 2005: Ingen utdeling.

• 2006: Karen Kavli Setnes Isfjorden IL og VFK, Anders Sletta, Åndalsnes IF.

• 2007: Malene Richter Lien, Åndalsnes taekwon-doo klubb taekwon-do, Jørn Hustad Åndalsnes IF.

• 2008: Aud Irene Bredeli, Isfjorden IL, Erlend Venge Åndalsnes IF.

• 2009: Live Andal og Kristian Kallmyr Lerheim.

• 2010: Rikke Skiri Østigård og Bendik Vold Hovde

• 2011: Tiril Høgset og Jon Are Stavås

• 2012: Rebekka Krohn Dahle og Eirik Hustad

• 2013: Leo Skiri Østigård

• 2014: Nora Vold Hovde

• 2015: Isak Staurset

• 2016: Langfjorden FKs jenter 16

• 2017: Iver Synstnes Hole

• 2018: Tora Skiri

• 2019: Åndalsnes IFs jente 16

Vi kommer tilbake med mer.