Rudi sørget for heimeseier på Bjorli

Rudi Vold Bruaset sørget for at Åndalsnes fikk en klasseseier i norgescuprennet klassisk i telemark på Bjorli lørdag.
Sport

Rudi vant gutteklassen 13-14 år. På plassene bak fulgte Magnus Vold og Marius Frostad Bruaset.

Sivert Hole i seniorklassen tok andreplassen bak Trym Nygård Løken fra Bækkelaget.

Guro Helde Kjølseth fra Rival var eneste deltaker i seniorklassen for damer.

Emma Di Moa Støve fra Åndalsnes tok andreplassen i jenter 15-16 år.

Søndag er det norgescup i fjelltelemark i Skorgedalen.

Offisielle resultater Norges-cup telemark klassisk 09.03.2019 på Bjorli





Gutter 13-14 år

Rudi Vold BruasetÅndalsnes IF - Telemark02:52,66
Magnus VoldÅndalsnes IF - Ski03:08,57
Marius Frostad BruasetÅndalsnes IF - Ski03:19,42
Sigurd Myhre GlimsdalVolda T og IL - Ski03:26,67



Jenter 15-16 år

Kaja HusvikEidsvåg IL - Ski02:14,19
Emma Di Moa StøveÅndalsnes IF - Ski02:17,51
Maria Heggheim BergeKolbukameratene IL02:23,32
Petra Helene HexebergHagahogget Låmlag - Ski02:39,45



Gutter 15-16 år

Sverre Solstad AlmeEidsvåg IL - Ski02:37,13



Kvinner Junior 17-21 år

Andrea Fiskaa HaugenLuster Telemarkklubb02:24,88
Gøril Strøm EriksenBækkelagets SK - Ski02:24,93
Eirin Fiskaa HaugenLuster Telemarkklubb02:30,39
Sara Felde LiljedalSyril IL - Ski02:31,76
Ella Strøm EriksenBækkelagets SK - Ski02:32,74
Oda Helene Buck BrynHagahogget Låmlag - Ski02:32,76
Mille Marie GunnerødHagahogget Låmlag - Ski02:37,38
Maja Nordskog Ek BrynilsenMorgedal IL - Ski02:37,41
Rakel Kvernberg BløEidsvåg IL - Ski02:41,21
Gro EgelandBjerkreim IL - Ski02:44,30
Nora DuvalandHagahogget Låmlag - Ski02:56,21



Menn Junior 17-21 år

Jacob Benjamin AlvebergBækkelagets SK - Ski02:10,25
Tor Kjetil AlstadEidsvåg IL - Ski02:15,83
John-Steinar Solstad AlmeEidsvåg IL - Ski02:22,02
Lars Engebret Lillejord HagenHagahogget Låmlag - Ski02:24,59
Ørjan Kvernberg BløEidsvåg IL - Ski02:37,19



Kvinner Senior 22 år og eldre

Guro Helde KjølsethRival, Spkl - Ski02:25,57



Menn Senior 22 år og eldre

Trym Nygaard LøkenBækkelagets SK - Ski01:57,80
Sivert HoleÅndalsnes IF - Ski02:01,34
Kristian Lauvik GjelstadMorgedal IL - Ski02:04,76
Amund Møster HaugenFjellguten Skilag - Ski02:07,14