Fire kretsmestertitler til Rauma-friidrettsutøvere

Levi Bøe Finnøy fra Måndalen IL, Mathilde Bøe Øvregård fra Måndalen IL, Fredrik Stiansson Pedersen fra Vågstranda IL og Tilje Solli Mork fra Holmemstranda IL gikk alle til topps i kretsmesterskapet i friidrett.
Sport

KM friidrett gikk lørdag og søndag i Ulsteinhallen i Ulsteinvik.

Levi Bøe Finnøy (11) fra Måndalen vant stavsprang med 1,70, som var 30 cm. foran nummer to.

- Vi har ikke hatt kretsmestere i denne grenen, i alle fall ikke i nyere tid, sier Hanne Waksvik Hustad i Måndalen IL.

Mathilde Bøe Øvregård (14) fra Måndalen slo til med 8,32 i kule (3,0 kg).

Fredrik Stiansson Pedersen (16) vant 400 meteren med 56,88.

Tilje Solli Mork fra Holmemstranda IL vant lengde uten tilløp med 2,01.

Resultatlista:

Her er resultatene fra helgas KM:

J-10 60 m

Tuva Bøe Finnøy (09) Måndalen IL 10,33


J-10 høyde

Tuva Bøe Finnøy (09) Måndalen IL 0,95


J-10 kule 2,0kg

Tuva Bøe Finnøy (09) Måndalen IL 4,57


J-10 200 m

Tuva Bøe Finnøy (09) Måndalen IL 36,49


J-10 lengde                                                                                      

Tuva Bøe Finnøy (09) Måndalen IL 3,22


J-11 60 m, finale

1 Åse Camilla Dyb (08) Valder IL 9,60

3 Tilje Solli Mork (08) Holmemstranda IL 9,95

4 Anne Pedersen Strømsøyen (08) Holmemstranda IL 10,06


J-11 lengde uten tilløp

1 Tilje Solli Mork (08) Holmemstranda IL 2,01

2 Anne Pedersen Strømsøyen (08) Holmemstranda IL 1,99


G-11 stav

1 Levi Bøe Finnøy (08) Måndalen IL 1,70


G-11 60 m

1 Karsten Lennon Vasstrand Hodge (08) Hareid IL 9,60

3 Levi Bøe Finnøy (08) Måndalen IL 9,82


J-13 60 m, finale

1 Elise Aarflot (06) Ørsta IL 9,16

6 Tuva Frick (06) Holmemstranda IL 9,55

8 Amalie Solli Mork (06) Holmemstranda IL 9,76


J-14 kule 3,0 kg                

1 Mathilde Bøe Øvregård Måndalen IL 8,32


G-14 600 m

1 Iver Langlo Bøstrand (05)  Ålesund FIK 1,50,11                                                              

3 Rudi Vold Bruaset (05) Måndalen IL 1,51,03


G-14 kule 4,0 kg

1 Ibrahim Faisal Nader (05)  Sykkylven IL 10,35

5 Rudi Vold Bruaset (05) Måndalen IL 7,05


G-16 60 m

1 Johannes Eiksund (03) Ørsta IL 7,58

2 Fredrik Stiansson Pedersen Vågstranda IL 7,69


G-16 400 m

1 Fredrik Stiansson Pedersen (03) Vågstranda IL 56,88


G-16 200 m

1 Johannes Eiksund (03) Ørsta IL 24,45

2 Fredrik Stiansson Pedersen (03) Vågstranda IL 24,67