Kilian Jornet måtte se seg slått i Skorgedalen

Sondre Svendsli fra Romsdal Randoneklubb slo måndalingen Kilian Jornet i sprinten fredag kveld i Skorgedalen.

Sondre Svendsli vant sprinten.  Foto: Haakon Lundkvist

Ola Hovdenak.  Foto: Arnt Øyvind Siem

Sport

Kvinneklassen i norgescuprennet i randone fredag kveld ble ganske oppskriftsmessig vunnet av Malene Haukøy fra Høyanger IL. Johanna Åstrøm fra Åndalsnes, som representerer Romsdal Randoneklubb, tok sølvplassen.

Noe overraskende var det Sondre Svendsli fra Eidsvåg, som representerer Romsdal Randoneklubb, som vant herresprinten fem sekunder foran Kilian Jornet fra Måndalen. Jornet er kjent som verdens beste fjelløper.


Heimeseier i begge seniorklassene

Ida Johanna Åstrõm og Kilian Jornet vant norgescuprennet i randone i Skorgedalen lørdag.

- Kilian er nok ikke så rask - mer utholdene, sier løypesjef Ola Hovdenak.

Han sier det var fine forhold fredag i Skorgedalen, og at løypa ble bra.

Løperne gikk 80 høgdemeter og Sondre Svendsli med bestetid brukte 3.25.

Lørdag er det norgescuprenn individuelt med fellesstart klokka 11. Hovdenak regner med ei vinnertid på i underkant av 1,5 timer.

Det var Romsdal Randoneklubb som fredag kveld arrangerte norgescuprennet i Rauma skisenter i Skorgedalen. Rennet skulle egentlig gått i Molde, men på grunn av snøforholdene ble det flyttet til Rauma.

Resultatliste norgescup randonee, sprint, Skorgedal 11.01.2019

Klasse Menn Ungdom
1Erik KårvatnTodalen IL04:49
2Edvard Sætran SolliTorvikbukt IL05:25
Klasse Menn Junior
1Håkon Øyehaug MoeØrsta IL04:23
Klasse Menn Senior
1Sondre Andersson SvensliEidsvåg IL03:25
2Kilian Jornet Burgada03:30
3Håkon Klerud JohannessenRomsdal Randoneeklubb03:44
4Morten EilifsenRomsdal Randoneeklubb03:57
5Martin Sebastian BrusethRomsdal Randoneeklubb04:27 30s tillegg
6Runar ØdegårdVistdal IL04:32 30s tillegg
7Thomas KvalsvikRomsdal Randoneeklubb04:16 Tid fra prolog
8Colin ThomtonRomsdal Randoneeklubb04:28 Tid fra prolog
9Robert MichaelAnthony BeddowTrondheim Randoneeklubb04:49 Tid fra prolog
10Lars-Henning Hannasvik GrøttingRomsdal Randoneeklubb05:10 Tid fra prolog
Klasse Menn Veteran
1Thomas SandhaugRomsdal Randoneeklubb04:32
Klasse Damer Senior
1Malene Blikken HaukøyHøyang IL04:10
2Ida Johanna Matilda ÅströmRomsdal Randoneeklubb04:27
3Ida NilssonRomsdal Randoneeklubb04:42
4Helene Lucienne Renee Hubert06:02
Klasse Damer Veteran
1Ingrid Maria StengårdTrondheim Randoneeklubb04:38