ÅIF skal spille NM-kvalik neste år

Åndalsnes IF får "betaling" for 5. plassen i årets 4. divisjon.

Aksel Berget Skjølsvik og ÅIF i kampen mot Træff, som de vant 4-1.  Foto: Per-Kristian Bratteng

Sport

Plasseringen betyr at de er ett av 176 lag som får spille første kvalifiseringsrunde til NM. Vinnerne går til 2. kvalifiseringsrunde, og de 44 vinnerne derfra går til første ordinære runde.

Det er ti lag fra Nordmøre og Romsdal fotballkrets som deltar i NM. Tre lag er direkte kvalifisert til 1. runde; Molde, Kristiansund og Træff.

Lagene som skal inn i kvalifiseringen, er Sunndal, Eide og Omegn, Tomrefjord, Surnadal, Åndalsnes, Averøykameratene og Kristiansund FK.

Her er hele oppsettet, som fotball.no har lagt ut (lag i fet skrift er direkte kvalifisert til 1. runde):

Agder (11)

Start
Jerv
Arendal
Fløy-Flekkerøy
Vindbjart
Donn
Mandalskameratene
Lyngdal
Våg
Flekkefjord
Vigør

Akershus (13) 

Lillestrøm
Ullensaker/Kisa
Strømmen
Eidsvold Turn
Lørenskog
Gjelleråsen
Skjetten
Skedsmo
Funnefoss/Vormsund
Aurskog-Høland
Kløfta
Blaker
Rælingen

Buskerud (11)

Strømsgodset
Mjøndalen
Hønefoss
Vestfossen
Åssiden
Modum
Drammens BK
Jevnaker
Kongsberg
Hallingdal
Konnerud

Finnmark (7)

Alta
Bjørnevatn
Norild
Porsanger
Kirkenes
Tverrelvdalen
HIF/Stein

Hordaland (26) 

Brann 
Nest-Sotra
Åsane
Sotra
Fyllingsdalen
Lysekloster
Fana
Stord
Tertnes
Øystese
Varegg
Os
Lyngbø
Sandviken
Frøya
Loddefjord
Sund
Bergen Nord
Arna-Bjørnar
Gneist
Trio
Trott
Bjarg
Solid
Odda
Vestsiden-Askøy

Hålogaland (8) 

Mjølner
Harstad 
Melbo
Sortland
Leknes
Morild
Skånland
Landsås

Indre Østland (20) 

Kongsvinger
HamKam
Raufoss
Elverum
Nybergsund
Brumunddal
Valdres
Gjøvik-Lyn
Løten
Ottestad
Gran
Lillehammer
Toten
Kolbu/KK
Storhamar
Sander 
Faaberg
Redalen
Trysil
MBK Domkirkeodden

Nordland (10) 

Bodø/Glimt
Junkeren
Rana FK
Mosjøen
Fauske/Sprint
Sandnessjøen
Brønnøysund
Innstranda
Grand Bodø
Åga

Nordmøre og Romsdal (10)

Molde
Kristiansund
Træff
Sunndal
Eide og Omegn
Tomrefjord
Surnadal
Åndalsnes
Averøykameratene
Kristiansund FK

Oslo (29)

Vålerenga
Stabæk
Grorud
Asker
Bærum
Skeid
KFUM
Kjelsås
Oppsal
Frigg
Lyn
Lokomotiv Oslo
Follo
Ullern
Ready
Rilindja
Grei
Korsvoll
Rommen
Nordstrand
Manglerud Star
Årvoll
Heming
Kolbotn
Holmlia
Lommedalen
Heggedal
Christiana
Oslojuvelene

Rogaland (25)

Viking
Sandnes Ulf
Haugesund
Egersund
Bryne
Vidar
Vard Haugesund
Sola
Brodd
Staal Jørpeland
Madla
Vardeneset
Djerv 1919
Åkra 
Varhaug
Riska
Hinna
Eiger
Frøyland
Ålgård
Midtbygdens
Klepp
Voll
Kopervik
Lura

Sogn og Fjordane (8)

Sogndal
Florø
Førde
Fjøra
Eid
Stryn
Studentspretten
Kaupanger

Sunnmøre (11)

Aalesund
Hødd
Brattvåg
Spjelkavik
Herd
Bergsøy
Emblem
Volda
Rollon
SIF/Hessa
Ørsta

Telemark (8)

Odd
Notodden
Pors
Urædd
Storm
Hei
Skarphedin
Tollnes

Troms (11)

Tromsø
Tromsdalen
Senja
Fløya
Finnsnes
Skjervøy
Skarp
Krokelvdalen
Nordkjosbotn
Bardufoss
Lyngen/Karnes

Trøndelag (27)

Rosenborg
Ranheim
Levanger
Nardo
Stjørdals-Blink
Byåsen
Tiller
Verdal 
Orkla
Steinkjer
Melhus
Kolstad
Tynset
Strindheim
NTNUI
Trygg/Lade
Namsos
Rørvik
Kvik
Hitra
Charlottenlund
Heimdal
Meldal
Kil/Hemne
Sverresborg
Vuku
Ørland

Vestfold (10)

Sandefjord
Fram
Ørn Horten
FK Tønsberg
Halsen
Flint
Eik Tønsberg
Teie 
Runar
Re

Østfold (15)

Sarpsborg 08
Fredrikstad
Moss
Kvik Halden
Kråkerøy
Drøbak-Frogn
Østsiden
Selbak
Sprint Jeløy
Råde
Borgen
Rakkestad
Sparta Sarpsborg
Ås 
Idd