157 raumaværinger står på liste - her er de

Alle partiene i Rauma har levert sine lister til kommunen.

Elise Langseth står på 17. plass på Sp-lista.   Foto: Arnt Øyvind Siem

Jeanett Desirèe Orme er på 5. plass på SV sin liste.  Foto: Hogne Bø Pettersen

Solrun Røsvik Sørli er listetopp for KrF.  Foto: Arnt Øyvind Siem

Ingunn Dahle Haukeberg står på 4. plass på Frp-lista.  Foto: Evy Kavli

Ida Marie Skiri står på 2. plass på Venstres liste.  Foto: Øystein Talberg

Lars Ramstad står på 6. plass på Høyres liste.  Foto: Hogne Bø Pettersen

Frivillig: Bodil Authen er frivillig i Rauma Røde Kors og flyktningeguide.  Foto: Tormod Lien

Chanadda Kongpadung er på Arbeiderpartiets liste.   Foto: Ellinor Rørvik Lothe

Kate-Mari Pedersen er på Pensjonistpartiet sin liste.   Foto: Evy Kavli

Nyheter

9. september 2019 er det kommunestyre- og fylkestingsvalg. Her er listene fra alle partiene i Rauma. De øverste kandidatene som er uthevet har stemmetillegg.

Arbeiderpartiet

  1. Per Vidar Kjølmoen, Isfjorden
  2. Janne Søvik, Måndalen
  3. David Grøvdal, Isfjorden
  4. Inger Helen Rødal, Måndalen
  5. Arne Johnson, Åndalsnes
  6. Ingrid Marie Schei Olsen, Vågstranda
  7. Per Johnny Voldseth, Måndalen
  8. Siw Iren Bakken, Mittet
  9. Anniken Frisvold, Åndalsnes
  10. Svein Magne Rydjord, Isfjorden
  11. Roy Hoem, Åndalsnes
  12. Elisabeth Talberg, Vågstranda
  13. Espen Stokke, Isfjorden
  14. Chanadda Kongpadung, Vågstranda
  15. Øyvind Hansen, Isfjorden
  16. Gunvor Flaterudhagen, Åfarnes
  17. Sølvi Westrum Grøvdal, Isfjorden
  18. Kaare Jan Aandal, Isfjorden
  19. Rigmor Kavli, Åndalsnes
  20. Joachim Skårstad Garberg, Åndalsnes
  21. Ståle Stavem, Isfjorden

Fremskrittspartiet

  1. Ronny Antonsen, Torvik
  2. Ellinor Torsgård Solheim, Vågstranda
  3. Ted Preben Heen, Åndalsnes
  4. Ingunn Dahle Haukeberg, Eidsbygda
  5. Reidar Brude, Isfjorden
  6. Tore Nybo, Isfjorden
  7. Svein Ivar Hepsø, Veblungsnes
  8. Joar Venaas, Måndalen
  9. Ole Birger Haukeberg, Eidsbygda
  10. Roar Samseth, Måndalen
  11. Jan Inge Tokle, Isfjorden
  12. Alf Vikås, Vågstranda
  13. Gisli Vidir Gudfinnson, Isfjorden
  14. Lars Roger Runde, Åndalsnes
  15. Kjetil Gjertsen, Innfjorden
  16. Andrew Idris Kays, Isfjorden
  17. Øyvind Mjelva, Åndalsnes

Høyre

  1. Lars Olav Hustad, Åndalsnes
  2. Renate Soleim, Isfjorden
  3. Øyvind Hovde, Mittet
  4. Sivert Reiten Dahle, Åndalsnes
  5. Ingunn Svelle Heinåli, Isfjorden
  6. Lars Ramstad, Åndalsnes
  7. Knut Johan Stenerud, Innfjorden
  8. Harald Grøtta, Isfjorden
  9. Henriette Deunk, Måndalen
  10. Kim Daniel Erlandsen, Isfjorden
  11. Grete Eidsvoll Bjerke, Eidsbygda
  12. Johan Setnes, Veblungsnes
  13. Isabell Witschurke, Åfarnes
  14. Lars Even Øverbø, Åfarnes
  15. Renat Zimin, Åndalsnes
  16. Guro Aarø Scarfi, Åndalsnes
  17. Live Mittet Grøtta, Isfjorden
  18. Marit Moltubakk, Isfjorden
  19. Sigvard Kavli, Åndalsnes
  20. Peder Gjerstad, Åndalsnes
  21. Kristoffer Bakke, Åndalsnes

Kristelig folkeparti

  1. Solrun Røsvik Sørli, Måndalen
  2. Ivar Jon Kleiva, Åndalsnes
  3. Karen Sofie Heggem, Veblungsnes
  4. Geir Aslaksen, Isfjorden
  5. Wenche Schei Heen, Åndalsnes
  6. Tormod Lien, Vågstranda
  7. Edmund Søvik, Isfjorden
  8. Wenche Margrete Østigård, Åndalsnes
  9. Johan Brudeli, Verma
  10. Einar H. Dahle, Isfjorden

Miljøpartiet de grønne

  1. Geir Klepaker, Isfjorden
  2. Svein Gunnar Rydjord, Måndalen
  3. Per Jonas Bakke, Åndalsnes
  4. Bodil Authen, Isfjorden
  5. Bente Helen Røvik, Isfjorden
  6. Monica Larsen, Isfjorden
  7. Per Landmark, Åndalsnes
  8. Johnny Sørensen, Isfjorden

Pensjonistpartiet

  1. Arne Hoem, Isfjorden
  2. Kate-Mari Pedersen, Vågstranda
  3. Parley Augustsson, Åndalsnes.
  4. Håvard Vold, Måndalen
  5. Torleif Wærås, Åndalsnes
  6. Olav Aksel Olsen, Måndalen
  7. Irene Kavli, Åndalsnes,
  8. Ståle Hatlen, Isfjorden
  9. Edith Woldstad, Åndalsnes
  10. Øivinn Ottestad, Isfjorden
  11. Ingrid Staurset, Åndalsnes
  12. Per Midtgaard, Åndalsnes
  13. Roe Næss fra Åndalsnes
  14. Bjørn Tveiten, Isfjorden
  15. Terje Stensland, Isfjorden
  16. Olav Kåre Nyhagen, Vågstranda.

Senterpartiet

  1. Magnhild Vik, Innfjorden
  2. Torbjørn Rødstøl, Verma
  3. Kai Roger Sande, Åfarnes
  4. Åse Leren, Åndalsnes
  5. Beate Brude, Verma
  6. Per Egil Solli-Mork, Åfarnes.
  7. Aslak Heinåli, Isfjorden
  8. Anne Grete Løvik Kjersem,Vågstranda
  9. Bård Andreas Henriksen, Eidsbygda
  10. Yngve Schei, Vågstranda
  11. Jostein Reiten, Åndalsnes
  12. Håkon F. Thorstensen, Måndalen
  13. Kristian Langseth, Mittet
  14. Kjell-Arne Lybergsvik, Rødven
  15. Svanhild Dahle, Mittet
  16. Odd Inge Sande, Mittet
  17. Elise Langseth, Mittet
  18. Torbjørn Bruaset, Måndalen

Sosialistisk venstreparti

  1. Yvonne Wold, Åndalsnes
  2. Jan Drahos, Åndalsnes
  3. Ina Killingrød Greve, Åndalsnes
  4. Jørgen Aukrust, Åndalsnes
  5. Jeanett Desirèe Orme, Mittet
  6. Øystein Wang-Nordrerud, Åndalsnes
  7. Irene Kristiansen, Åndalsnes
  8. Marco Scarfi, Åndalsnes
  9. Kaja Nilsen, Åndalsnes
  10. Hallgeir Gjerdset, Isfjorden
  11. Guri Asak Nilsen, Åndalsnes
  12. Odd Ivar Røhmesmo, Isfjorden
  13. Eilin Bjørhovde, Isfjorden
  14. Trond Bakke, Åndalsnes
  15. Silje Anette Nyheim, Isfjorden
  16. Geir Grav, Isfjorden
  17. Ida Siem, Isfjorden
  18. Ole Haltvik, Isfjorden
  19. Anja Neraas, Isfjorden
  20. Odd Hatlen, Åndalsnes
  21. Kirsten J. Kilskard Næss, Åndalsnes
  22. Roger Gråberg, Åndalsnes
  23. Torill Bergsvik Johnston, Åndalsnes
  24. Øystein Øye, Torvik
  25. Elisabeth Aandahl Hatlen, Åndalsnes
  26. Sturla Grøtta Grav, Isfjorden
  27. Liv Kristin Rasmussen, Torvik
  28. Per-Ivar Aak, Åndalsnes
  29. Anne Lise Larsen, Isfjorden
  30. Torgeir Næss, Åndalsnes
  31. Wenche Susan Ytterli, Åfarnes
  32. Erlend Klinge Husøy, Åndalsnes

Venstre

  1. Arne Steffen Lillehagen, Åndalsnes
  2. Ida Marie Skiri, Isfjorden
  3. Tor Bjørn Øverbø, Åfarnes
  4. Johnny Rønning, Åndalsnes
  5. Tore Gunnar Faye, Mittet
  6. Rolf Hermann Bjerkeli, Isfjorden
  7. Arne Skiri, Åndalsnes
  8. Solbjørg Skiri, Åndalsnes
  9. Vidar Skiri, Åndalsnes
  10. Per Berg, Åndalsnes
  11. Eli Marie Vatten, Isfjorden
  12. Rolf Eide, Åndalsnes
  13. Geir Ivar Rognan, Åndalsnes
  14. Falke Haugen, Veblungsnes