Farstad foreslått på topp på Venstre-lista

Arne Steffen Lillehagen er den einaste frå Rauma på fylkeslista.

Pål Farstad.  Foto: Per-Kristian Bratteng

Nyheter

Nominasjonskomiteen i Møre og Romsdal Venstre har levert sitt forslag til fylkestingsliste. På topp: Pål Farstad frå Kristiansund.

I ei pressemelding seier leiar i nominasjonskomiteen, Gunn Berit Gjerde, at ho er er godt nøgd med at tidlegare stortingsrepresentant Pål Farstad stiller som Venstre sin førstekandidat. 

- Vi veit at han leverer! seier Gjerde. Ho meiner nominasjonsnemnda har fått til ei balansert liste både når det gjeld kjønn, alder og geografi

- Denne gongen har vi faktisk hatt mest aktuelle damer å velje mellom,  i og med at dei fremste av Venstre sine tillitsvalde  i Møre og Romsdal er kvinner, seier Gjerde.

Forslag til fylkestingsliste for Møre og Romsdal Venstre:

1Pål FarstadKristiansund
2Britt Giske AndersenGiske
3Frode HeimenMolde
4Lena Landsverk SandeVanylven
5Rita RognskogAukra
6Amalie Ringstad BirkholUV/Stranda
7Ragnhild HelsethKristiansund
8Kari GrindvikSkodje/Nye Ålesund
9Roald RøsandAverøy
10Martin KjøpstadVestnes
11Berit LyngstadUlstein
12Kjell Johan VatneMolde
13Tove RokstadSmøla
14Steinar HusbySunndal
15Håvard UrkedalUV/Haram/Nye Ålesund
16Anne EllingsenØrsta
17Kristian StråmyrHaram/Nye Ålesund
18Ulla HaySula
19Ingebjørg EideEide/Hustadvika
20Arne Steffen LillehagenRauma
21Jon EikremTingvoll
22Frits Inge GodøMidsund/Nye Molde
23Annika BrandalHareid
24Erik VullumAure
25Brynhild Lund NotøyHornindal/Volda
26Fride SortehaugÅlesund
27Ola BettenMolde
28Pål GrødahlUlstein
29Heidi HogsetGjemnes
30Lea FabriSmøla
31Jan Ove SkodjeGiske
32Magnar StorøyHerøy
33Borghild DrejerFræna/Hustadvika
34Nadarajaha GunnaplanSkodje/Nye Ålesund
35Per SeflandKristiansund
36Bjarte RothVolda
37Charlotte HaugeUlstein
38Knut Evert ØksenvågAverøy
39Beate BakkenNesset/Nye Molde
40Idar Andre FloHornindal/Volda
41Annhild Viken SundeFræna/Hustadvika
42Katarina Brunstad FetUV/Sykkylven
43Anny RønningNesset/Nye Molde
44Arnstein SætreSkodje/Nye Ålesund
45Christian IngvaldsenUV/Haram/Nye Ålesund
46Mildrid SolliSunndal
47Bjørnar Bøe LundbergKristiansund