Anders Riise fra Hareid på Høyre-toppen

Hareidsordfører Anders Riise er Høyres førstekandidat til fylkestingsvalget neste høst, melder nominasjonskomiteen i Møre og Romsdal Høyre.

Anders Riise  Foto: Høyre

Nyheter

– Eg er glad og ikkje minst audmjuk når nominasjonskomiteen har sett meg på 1. plass på fylkestingslista for Møre & Romsdal Høgre for perioden 2019-2023, uttaler Anders Riise i en pressemelding fra Møre og Romsdal Høyre.

Høyre presenterte torsdag ettermiddag en liste på 47 navn hvor disse fem er de øverste på listen:

1: Anders Riise, ordførar Hareid. 2: Monica Molvær, Ålesund. 3: Torgeir Dahl, ordfører Molde. 4: Kjersti Andersen, ordførerkandidat Smøla. 5: Falk Daniel Øveraas, Unge Høyre/Vestnes.

Nominasjonsmøtet i Møre og Romsdal Høyre til neste års fylkestingsvalg er 17. november.

– Komiteen står samlet bak listen som legges frem, heter det i pressemeldingen fra Møre og Romsdal Høyre.

– Nominasjonskomiteen fikk inn mange forslag, og det var en tøff jobb å prioritere blant så mange dyktige og motiverte kandidater, uttaler lederen av nominasjonskomiteen Gerd Marit Langøy.

Raumaordfører Lars Olav Hustad er nummer 11 på nominasjonskomiteens forslag til Høyres nominasjonsmøte 17. november.

Renate Soleim fra Rauma Høyre er på 21. plass på Høyre-lista til neste års fylkestingsvalg.

Høyre har i inneværende periode ni representanter på fylkestinget.

Her er listeforslaget fra nominasjonskomiteen i Møre og Romsdal Høyre:

NrNavnFødtKommune
1Anders Riise1969Hareid
2Monica Molvær1986Ålesund
3Torgeir Dahl1953Molde
4Kjersti Andersen1968Smøla
5Falk Daniel Øveraas1995UH/Vestnes
6Heidi Nakken1974Vestnes
7Bente Bruun1957Haram
8Torbjørn Sagen1967Kristiansund
9Dag Olav Tennfjord1963Skodje
10Elise Fiske1996Ålesund/Fræna
11Lars Olav Hustad1966Rauma
12Anne Sølvi Vatne1964Ørsta
13Grete Ranheim1993Gjemnes
14Jessica Gärtner1977Sandøy
15Rolf Jonas Hurlen1959Nesset
16Geir Ove Vegsund1963Sula
17Sunniva Bøstrand1995Ålesund
18Per Magne Waagen1960Tingvoll
19Frode Bjerkan1976Aukra
20Dag Vaagen1956Sande
21Henry Ståle Farstad1954Fræna
22Torill Velle1971Sykkylven
23Runar Vestheim1960Kristiansund
24Renate Soleim1978Rauma
25Dan Helge Bjørneset1958Volda
26Claus Hoff1982Stordal
27Lene Vadseth Larsgård1999Ålesund
28Odd Sigbjørn Tvestad1976Averøy
29Trygve Grydeland1985Molde
30Frode Andresen1964Ørskog
31Randi Birkevold1966Ålesund
32Stig Olav Lødemel1977Hornindal
33Odd Jørgen Nilssen1956Aukra
34Ola Nordvik1966Surnadal
35Børge Wiig1991Ålesund
36Turid Engdahl1961Kristiansund
37Terje Tvedt1952Ålesund
38Arild Håkonsen1966Sunndal
39Håvard Stave1968Ulstein
40Liv Kristiansen1943Kristiansund
41Jostein Hole1947Stranda
42Peter Bjørneset1998Volda
43Hilde Marie Brungot1950Herøy
44Idar Brekke1948Vanylven
45Kenneth Langvatn1980Giske
46Aina Henden1970Ørskog
47Endre Leira1952Aure