Endret: 03.09.2010 kl. 13:06
ÅIF fikk revansj etter 2-1 tapet mot Langfjorden på Øran tidligere i år. Torsdag kveld var det damene fra Åndalsnes som vant på Åfarnes og de vant en fortjent seier etter at laget hadde de klart beste sjansene i kampen. En kamp som også ÅIF åpnet klart best og ledet 1-0 til pause ikke minst takket være en svært god 15-åring i Chavan Husseini.
Men heldigvis for heimelaget, kom de etter hvert mer inn i kampen og spilte jevnt med motstanderen både i slutten av første og i begynnelsen av andre omgang.
– Det var i grunnen helt greit at vi tapte, sier trener Johan Skomsø og viser til at laget skapte lite gode sjanser mot ÅIF denne gangen. Og Skomsø tilskriver dette et for dårlig treningsgrunnlag. Han sier Langfjordens damelag er satt sammen av spillere med svært ulik motivasjon og mulighet til å bruke mye tid på trening. Resultatene blir der etter og sesongen så langt har derfor også bare gitt to seire.
– Men vi hadde vel heller ikke så store ambisjoner sportslig for denne sesongen, sier treneren og legger til at det også handler om at det er artig å være med.
