Bare Egil med spesielt kor

Konsert. Hilde Alnes, Ola Åndal, Frode Nakken, Oddvar Ruud, Thomas Dahle, Tonje Dahle Hovde og Raymond Talberg representerer de som har gjort det mulig med gratiskonsert i kulturhuset neste torsdag. Andre lokale kjendiser skal være med i et spesialsydd kor.
Konsert. Hilde Alnes, Ola Åndal, Frode Nakken, Oddvar Ruud, Thomas Dahle, Tonje Dahle Hovde og Raymond Talberg representerer de som har gjort det mulig med gratiskonsert i kulturhuset neste torsdag. Andre lokale kjendiser skal være med i et spesialsydd kor.
Gratis. Torsdag om vel ei uke blir det gratis konsert med Bare Egil Band i Rauma Kulturhus. Med til Rauma er NRK som skal lage program om besøket og om konserten.
Publisert: 15.08.2011 kl. 15:20
Endret: 15.08.2011 kl. 15:20

Et svært eksklusivt og meget spesielt kor skal være med når Egil Hegerberg (Bare Egil Band) kommer til Rauma som ett av 12 steder som skal besøkes i forbindelse med en programturné som skal sendes på tv til høsten. Det spesielle koret skal bestå av minst 12 profilerte raumaværinger og disse skal kore under urframføringen av den nye Rauma-sangen som er skrevet for anledningen.

– De som er plukket ut til koret, har utelukkende vært positiv til å ta utfordringen. Det er bare satt ett eneste krav og det er at jeg skal hoppe tandemhopp i fallskjerm med Håvard Rognerud, sier Raymond Talberg i Nordveggen AS. Han presenterer følgende korister; brannsjef Falke Haugen, prest John Sylte, leder i Rauma næringslag, Nils Ivar Heggem, reiselivssjef Hilde Gråberg Bakke, skuespiller Eric Mubarac Lien, kommunelege Jon Sverre Aursand, daglig leder i Nordveggen Solveig Brøste Sletta, Lindbjørg Vike fra Frelsesarmeen, idrettsstjerne Karoline Bjerkeli Grøvdal og politibetjent Håvard Rognerud.

– Det kan også komme til flere i dette koret. Punktum er ikke satt, forteller Raymond Talberg. Han legger til at Bare Egil har ønsket seg en musikktusenkunstner og det er Filip Eidsvåg.

Programmene i NRK skal sendes til høsten og de blir på mange måter til etter innfallsmetoden.

– Som å kaste terning, forteller Frode Nakken som har hatt en stor finger med i spillet for å få Egil til å velge Rauma som ett av de 12 stedene hvor et program skal spilles inn. Nakken legger til at ingen skal føle seg trygg den dagen. Plutselig stikkes in mikrofon opp i ansiktet på en eller annen som er helt uforberedt.

Rauma næringslag, Grand Hotel, Rauma Kulturhus og kraftfondet har gjort det mulig at dette blir en konsert som er gratis for publikum.

Egil skal dessuten spise middag hos en helt vanlig raumafamilie som dermed også helt sikkert blir en del av tv-programmet. Hvem denne familien er, ønsker arrangørene å komme tilbake til.

Diskuter denne saken

Innsendt av KOR 15.08.2011 22:21:05 Varsle!

Slik skriver korets yngste medlem sitt navn. Rett skal være rett.

Håper dette positive tiltaket fyller Rauma Kulturhus til randen.

Løp og hent billetter folkens !

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Ņndalsnes Avis ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

På forsiden nå

To ulykker nesten på samme tid

Først smalt det inne i Måndalstunnelen og så veltet en kassebil i Hjelvika. Les mer

Problemer over Langfjorden

Ferja over Langfjorden hadde tekniske vansker onsdag. Les mer

Holder sørpolenforedrag

– Fordi de spurte meg, sier Stein P. Aasheim og innrømmer at å holde et foredrag om turen til Sørpolen nå i mars var aldri så lite utenom «skjema». Les mer

100 år med baill

Når bygdalaget i Innfjorden og Romsdalsmuseet slår seg samen for å lage baillkveld, ja då blir det mykje godt både for øre og mage. Les mer

Amunds lange veg tilbake

Amund Skiri gir ikke opp fotballkarrieren. Han har fortsatt klare ambisjoner om å spille for Aalesunds FK i Tippeligaen. Les mer